Anastacia, aneb jak šel čas

Biografie

Jméno: Anastacia Lyn Newkirk
Přezdívka: Stacey, Stage, Ana
Datum narození: 17. září 1968

Po rozvodu rodičů se přestěhovala se svoji matkou do New Yorku, kde vyrůstala společně se svými sourozenci. Ve čtrnácti letech začala navštěvovat Professional Children's School na Manhattanu. Se showbyznsem se setkává poprvé jako tanečnice v jednom newyorském klubu. Láska k houseu a dalším formám rytmické hudby přivádí Anastacii o několik let později do pořadu Club MTV. Rok 1999 přináší jednatřicetileté...

"Mně se brýle líbí, myslím, že mi i sluší a navíc je to rodinná tradice."  říká americká zpěvačka Anastacia.

Říká-li se, že brýle změní vzhled člověka, u Anastacie to platí více jak dvojnásobně! Brýle musela nosit již od svých sedmi let. I přesto, že je z počátku nesnášela a nosila je jen z povinnosti, časem se s nimi skamarádila a staly se součástí jejího života, její image. To, co všichni vnímali na začátku zpěvaččiny kariéry za zvláštnost, se později stalo vizitkou - dobrou vizitkou...

„Byl to pro mne šok. V rodině tuhle nemoc nemáme. Říkala jsem si: „Proč já?“"

Rakovinou prsu nejčastěji trpí ženy ve věku nad 45 let. Existuje mnoho rizikových faktorů, které mohou vést k tomuto závažnému onemocnění, které v necelých 37% končí úmrtím pacientky. Mezi takové příčiny patří obezita, genetické dispozice (nemoc se již objevila v rodině), vyšší věk, pozdní věk prvního těhotenství atd. Americká zpěvačka Anastacia se tak zařadila mezi jediné procento žen, které karcinomem prsu onemocní před čtyřicítkou – Anastacii bylo tehdy pouze 34 let!

Anastacia - Crohnova choroba

"Uvědomila jsem si, že nějaká jizva přeci nemá nic společného s tím, jaká jsem já. Od té doby bych na sebe nevzala tričko, které by neodhalovalo mé břicho."

Již jako třináctileté jí byla diagnostikována Crohnova choroba: "Sedím si u televize a najednou cítím tíhu v dolní části břicha. Nejdřív jsem si myslela, že jsem jen něco snědla. Necítila jsem však žádnou bolest. Po pár dnech, když problémy neustávaly, jsem vše řekla matce a ihned jsme jely do nemocnice. Je sice pravda, že mě někdy bolely klouby, což je příznak Crohnovy choroby, ale já v té době tajně doufala, že jen rostu."