Evolution

novinka

Podrobné informace

Název alba: Evolution
Vydavatelství: Polydor
Datum vydání: 15. září 2017
Počet disků: 1 CD

Koupit digitálně

 

Průvodní informace

Album Evolution bylo nahráno ve švédském Stockholmu v průběhu Anastaciina letního turné. Deska měla nést původně název Stamina, od toho však zpěvačka nakonec upustila, neboť jí příslo příliš klinické. "Když jsem desku napsala, uvědomila jsem si, že jsem silnější, než jsem si myslela. Chtěla bych vzbudit sílu a odvahu i ve svých posluchačích," říká k albu Anastacia. Samo vydavatelství Universal Music Group popisuje album jako energetické s rockovými peckami, chytlavými popovými skladbami a citlivými baladami. Desku produkoval švédský skladatel, textař a hudebník Anders Bagge.

The Guardian ohodnotil Evolution třemi z pěti hvězdiček. Na jedné straně vyvrací, že by sedmé album mohlo vrátit zpěvačku na její někdejší hvědznou úroveň, avšak na druhé vnímá desku jako vítanou alternativu k současnému popovému proudu. Evolution se může chlubit příjemnými melodiemi, které dokazují vysokou úroveň skladatelů, mezi které se Anastacia řadí a dokáže obratně přeskakovat mezi rockem, tanečními rytmy i zvolnit do pomalejšího tempa.

Pilotní singl Caught In The Middle, na kterém se podíleli Anders Bagge, Lauren Dyson, Javier Gonzalez a Ninos Hanna vyšel 28. července 2017. Videoklip k singlu, jenž režíroval Peter Svenson, získal během prvního týdne na YouTube kanálu VEVO přes čtvrt milionů zhlédnutí.

Tracklist

 1. Caught In The Middle (videoklip)
 2. Redlight
 3. Stamina
 4. Boxer
 5. My Everything
 6. Nobody Loves Me Better
 7. Reckless
 8. Not Coming Down
 9. Before
 10. Pain
 11. Why
 12. Boomerang
 13. Higher' Living