HEAVY ROTATION TOUR - Vilnijus, Litva

Vilnijus (Litva)10. září, na předposledním koncertu letošní šňůry, se Anastacia předvedla v litevském hlavním městě. Podle informací se na koncert dostavilo něco kolem pěti tisíc fanoušků.

Bohužel, litevští fanoušci nebyli tak aktivní v natáčení videí jako při jiných zastávkách. Takže Vám zde přinášíme pouze záběry litevské televizní stanice DELFI zde. Je škoda, že tour je u konce, protože je vidět, že Anastacia si zpívání užívá a dává do něj vše.

Ale přinášíme Vám také překlad rozhovoru, který Anastacia v Litvě poskytla pro litevské noviny Lietovus Rytui.
Zvídavý novinář se Anastacie vyptává na počátky kariéry, vztah k fotbalu, na boj s rakovinou i na to, proč album Heavy Rotation neslavilo takový úspěch, jako jeho předchůdci. Volný překlad celého rozhovoru najdete v detailu článku!

novinář: Tento týden jste dorazila poprvé do Litvy. Co se Vám vybavuje, když se řekne Litva?
Anastacia: Báječní lidé, kteří, jak doufám, dojdou na koncert. To je nejdůležitější věc!

novinář: Zpěv je u Vás něco jako rodinná záležitost. Je to důvod proč jste se stala zpěvačkou?
Anastacia: Oba mí rodiče jsou zpěváci.Ale především když jsem byla mladší, opravdu jsem si myslela, že já tuhle "práci" dělat nemůžu. Oni se ze mě zpěvačku snažili udělat...

novinář: Který umělec Vás nejvíce inspiroval?
Anastacia: Od brzkých let miluju Eltona Johna.

novinář: Předtím než jste se proslavila, tak jste ztrávila spoustu let zpíváním po klubech. Opravdu jste byla spíše zaměřená na umělecký svět. Nikdy jste nepřemýšlela o tom, že by jste si našla jinou práci?
Anastacia: Vůbec! Sama sobě jsem si dokonce říkala, že nikdy nedostanu práci jako profesionální zpěvačka či tanečnice, v dalších šesti měsících se splnil rodinný sen... A vtipné je, že příležitost jsem dostala dva měsíce před uzávěrkou - MTV mě pozvalo jako účinkující do jedné z jejich show.

novinář: Když jste se proslavila, něktěří lidé Váš hlas přirovnávali ke "kočičímu". Trápilo Vás to?
Anastacia: Ne,to si vůbec nepamatuju, tady tohle přirovnání. Nicméně můj hlas je přirovnáván i k takovým jménům jako je Aretha Franklin či Chaka Khan - a to je pro mne nesmírná čest!

novinář: Píseň "Boom", která byla oficiálním songem FIFA World Cup 2002, se stala hymnou fotbalových fanoušků. Milujete fotbal stejně tak jako fotbalový fanoušci si zamilovali zmíněnou píseň?
Anastacia: Ano, miluju fotbal! Jasně, moje vášeň pro fotbal pramení především z toho, že můj manžel je Brit a víte, jak muži v jeho rodném kraji žijí pro sport. Je nemožné dostat fotbal z mojí mysli!

novinář: Vaši fanoušci jsou okouzleni Vašimi hlasovými dovednostmi. Existuje nějaká píseň, která je pro Vás náročná?
Anastacia: Určitě takové jsou. Já ale zpívám jen to, co zvládám bez chyb.

novinář: Hudební průmysl je vlastně kritizován pořád. Máte vy nějaké problémy s Vaší nahrávací společností?
Anastacia: Víte, já se snažím nekritizovat. Vždycky jsem, nebo se o to aspoň snažím, být férová. Je důležité udržovat respekt když hudební průmysl vydělává peníze a má svoje vlastní pravidla. Je to svět plný výzev a každý tvůrce se snaží udělatt věci tak, aby to fungovalo.

novinář: Máte zkušenosti se spoustou zdravotních problémů. Co Vám pomohlo se zotavit a vrátit se na scénu?
Anastacia: Po pravdě, jsem od přírody bojovnice. Život je náročný a to je jedinečná příležitost jak se učit novým věcem a růst hlavně jako osobnost. Musí se bojovat!

novinář: Rakovina prsu se objevila když jste byla na vrcholu. Co na tom bylo nejhorší a co vše jste musela podstoupit, než jste se vrátila na hudební scénu?
Anastacia: Prodělala jsem dlouhou terapii - hlavně aby se mi vrátil hlas. Nemohla jsem vyzpívat některé tóny. Toto období si pamatuju jako opravdu příšerné.

novinář: Jeden britský bulvární plátek Vás citoval jak říkáte, že "nenavidíte hudbu". Má to být vtip?
Anastacia: V životě jsem nic takového neřekla! Pro mě je ten rozhovor naprostá zkroucenina. Jen jsem řekla něco o tom, že hudbu neposlouchám, když je pro mne zrovna zábavnější se dívat na televizi nebo na nějaký film.

novinář: Takže, stejně jak mechanik, když se po dlouhém dni v práci vrátí domů, nechcete opravovat stejné přístroje i doma, je to tak?
Anastacia: Znova opakuju, že opravdu miluju, miluju zpívání a hudbu. Zpěv bude vždy mojí součástí. Opravdu zpívám!

novinář: Na začátku Vaší kariéry se Vaše nahrávací společnost rozhodla skrývat Váš skutečný věk, takže jste předstírala, že jste o několik led mladší. Nyní když známe Váš skutečný věk, nezdá se Vám to co bylo předtím hloupé?
Anastacia: Jsem velmi šťastná, že moje současná nahrávací společnost, Universal Music, řekla pravdu. Nicméně, toto je vlastně běžný problém všech zpěváků - z nějakého důvodu panuje názor, že když začnete kariéru po pětadvaceti, tak neoslovíte tak široké spektrum lidí. Ale jsem raději, že už říkám pravdu.

novinář: Vaše nové album "Heavy Rotation" se nedočkalo takové pozornosti od Vašich fanoušků. Myslíte, že je to způsobeno nedostatkem reklamy?
Anastacia: Vím, že nová deska zní jinak něž předešlá a to asi taky mělo nějaký účinek. Na druhou stranu,svět se potácí v hluboké ekonomické krizi. Můj tým udělal vše pro to, aby byl co nejvíce využit potenciál desky. Jsem strašně pyšná na nové album a na tour, kterou jsme připravili. Doufám, že tour mi pomohla více dostat moje nové album do podvědomí lidí ve světě...

novinář: S kterými písněmi vystupujete nejraději?
Anastacia: Když zpívám balady, tak se třeba kolíbám, a to jen proto, že jsem zjistila, že je to pro mne velice příjemné. (poznámka od Petiik - z touto pasáží textu jsem měl velký problém...)

novinář: V minulosti jste zpívala pro celebrity, například pro Arnolda Schwarzenegera, který Vás prý žádal, aby jste stejnou píseň zpívala sedmkrát. Pamatuje te si to?
Anastacia: Ne! (smích)

novinář: Navrhla jste svoji vlastní kolekci s oblečením a měla svůj vlastní parfém. Jak se cítíte, když pracujete mimo hudební svět?
Anastacia: Byla jsem strašně ráda, že mám příležitost pracovat ve dvou tak rozdílných sférách. Bylo to něco jako "hudební prázdniny". Když pro něco pracujete tvrdě, tak se zadaří.

novinář: Zpívala jste se spoustou různých umělců. Který z nich s Vámi strávil nějaký čas a pracoval na přátelském vztahu?
Anastacia: Bez pochyby elton John a jsem nermírně ráda,že to udělal!

novinář: Jaký je Váš recept na dobrou párty?
Anastacia: Výborná večeře ve skvělé restauraci, potom nějaký koktejl v dobrém baru... Samozřejmě, když jste ženatý, je to lepší dělat s Vaší manželkou... Doma můžete dělat něco jiného - pozvat pár přátel na večeři a společně se podívat na film. Vím, není to nic zvláštního...

novinář: Prodala jste miliony desek, vystupovala v obrovských koncertních halách a napsala několik megahitů. Máte stále takové ambice?
Anastacia: Čestně..ne. Věřím, že můj osud je se usmívat a být štastná za to, co mám.