Anastacia a její černý hlas zatřese Prahou

"Americká zpěvačka Anastacia zavítá do Prahy. Šestnáctého července má vystoupit v Tesla Aréně (HC Sparta Praha). Proslavila se po celém světě kolem roku 2000 zejména hity I'm Outta Love a Paid My Dues." uvádí Novinky.cz

"Vystoupení 16. 7. 2009 bude dokreslovat fantastická velkoplošná videoprojekce a taneční choreografie nejrozmanitějších stylů," uvedli pořadatelé ze společnosti JVS Group. Vstupenky se zatím neprodávají, v sítích Ticketpro a Ticketportal prý budou již brzy. Anastacia navštíví Prahu podruhé.

Anastacia
zdroj: novinky.cz

Zpěvačka začínala v Americe v devadesátých letech, kdy se objevovala v různých videoklipech jiných zpěváků a skupin. V roce 2000 pak konečně vydává sólový debut Not That Kind s hitem I'm Outta Love, který zaznamenal mimo jiné značný komerční úspěch.

Kritici okamžitě ocenili fantasticky zabarvený "černý", místy lehce chraplavý hlas, který až legračně kontrastuje s malým štíhlým tělem zpěvačky (měří 160 cm). Ačkoliv Anastaciin hlas dokáže "hučet" jako dieselová lokomotiva, současně vyzpívá naplno a bez studiových podvodů i překvapující výšky. Novináři ji proto začali přezdívat The Little Lady with The Big Voice (malá dáma s vekým hlasem).

Anastacia
zdroj: novinky.cz

Její druhá deska Freak of Nature byla také oceňována. Přinesla především vynikající R & B singl Paid My Dues. Na vrcholu kariéry v roce 2003 zpěvačce diagnostikovali rakovinu, ale Anastacia se vyléčila a v současnosti je v plné síle. Vydala ještě alba Anastacia (2004) a poslední Heavy Rotation loni.

Stylově se nedá snadno zařadit. Velmi jí svědčí klasická soulová poloha, ale občas se pouští i do pop-rocku a taneční až diskotékově laděné produkce (Heavy Rotation). V každém případě platí, že patří ke zpěvačkám, které dokážou svou prací s hlasem pozvednout i průměrnou skladbu.

Stanislav Dvořák

zdroj: Novinky.cz

Komentáře k článku

Přidal Návštěvník (neověřeno) dne 24/04/2009

Trvalý odkaz

Anastacia is world renowned for her edgy, soulful voice and is famous for her ability to hit powerful notes (C3 - C6/D6) in a full voice range well into soprano tessituras.

Kdepak bude to opravdu 16.7. Píšou to i na stránkách pořádající agentury JVS Group. :-)

Mimochodem, dnes 27.4.09 jsou už lístečky v prodeji. Hurááá :-)