Americké srdce bijící pro Evropu

Anastacia Heavy Rotation Tour 2009; Praha (Česká republika)Čtyřleté čekání se vyplatilo a my jsme včera mohli v pražské Tesla Aréně díky JVS Group konečně obdivovat nezaměnitelný hlas a osobitý humor americké zpěvačky se srdcem bijícím pro Evropu ANASTACIE! Každý, kdo dlouho očekávaný koncert 16. července navštívil, nemůže celé show upřít pestrost, nezaměnitelnou atmosféru ani promyšlenou gradaci, která vyústila až do zběsilého tanečního tempa. Ačkoli se po zhlédnutí mnoha desítek videí zveřejněných na serveru YouTube mohlo zdát, že se bude jednat o příjemnou, avšak nijak překvapivou podívanou, předčil pražský koncert očekávání mnohých z nás. Pozici fanouška hltajícího každý tón koncertu totiž s pasivním sledováním mnohdy nekvalitního videozáznamu nelze srovnávat.

Dojmů z koncertu, stejně jako zážitků a dokonce osobních setkání s Anastacií je mnoho, proto jsme se rozhodli servírovat je postupně, aby v mase informací nezanikly, případně aby nezpůsobily některému fanouškovi drobnou srdeční slabost :) První část bude věnována startu pražského koncertu tedy „předskokanům“.

Pokračování článku zde »

Osmou hodinou odstartovalo vystoupení kapely Popcorn Drama, která měla za úkol rozehřát publikum a jak se patří ho naladit na samotný koncert Anastacie. Pokud bych měl citovat dojmy recenzenta z webu musicserver.cz, dochází k závěru, že se jednalo o utahaný výkon vezoucí se na vlně dřívějších úspěchů Elánu. Frontman kapely podle jeho názoru napodoboval slovenského zpěváka Petera Nagyho a to nejen vzhledem a chováním na pódiu, ale i hlasovým projevem. Nicméně z autorovy recenze je zřejmé, že oceňuje adekvátní reakci publika, které po zaznění šesté závěrečné písně tleskalo spíše z radosti z odchodu kapely, nežli jako ocenění jejího snažení.

Zda se skutečně jednalo o průměrný výkon předskokanů nechám na vašem zvážení. Rád bych jen dodal, že v porovnání s výkonem předskokana mnichovského koncertu, který jsem měl možnost navštívit, bylo vystoupení Popcorn Drama mnohem dynamičtější a tato skupina mé očekávání od role předskokana splnila mnohonásobně lépe. Bohužel dlouhá pauza, která následovala po vystoupení skupiny Popcorn Drama, naladěné fanoušky opět zchladila. Poklidnější nálada se ale brzy měla zvrhnout v bouřlivé ovace a famózní nástup, respektive „sešup výtahem“, netrpělivě očekávané Anastacie. O tom ale později…

A opravdu se máte na co těšit! Už zítra se totiž dozvíte podrobné exkluzivní informace ze společného setkání „Meet&Greet“ s Anastacií, jehož jsme se ve čtvrtek zúčastnili.

recenze: pro celou recenzi musicserver.cz klikni zde

zdroj: musicserver.cz

Komentáře k článku

Dělat předskokana je asi vždycky trochu nevděčným úkolem. Navíc je pak nutností odložit start koncertu, protože se musí schovat aparatura, i když na druhou stranu "ono čekání" přivádí fanoušky do většího varu.
Soudit koncert podle videí z YT opravdu nejde. Pokud člověk nezažije jedinečnou atmosféru na vlastní kůži, o hodně přichází! Praha se vyvedla rozhodně na výbornou - aspoň za mě.

Přidal KenStaceyRaice (neověřeno) dne 18/07/2009

Trvalý odkaz

no me hudba prdkapely nic nerikala proste pro me to byla nuda a jediny co me na konciku nastvalo bylo prilis dlouhe cekani..:) ale jinak koncert byl famozni a i kdyz me Anastacia sjela za ty brejle tak sem si ho paradne uzil..:)1.rada prostredek byl dycky muj sen a ten se mi ted splnil

Pro mě byl předskokan nutné zlo. I když jsem se také účastnil Meet&Greet s Anastaciou, nemohl jsem se jí dočkat. Popcorn Drama ovšem hráli překvapivě dobře a překvapilo mne také, že byli celkem dobře přijati i publikem v hale. Potěšilo mne jejich "je nám ctí zpívat před takovou legendou jako je Anastacia!".

taky jsem to brala jako prostředek k tomu, aby nám to čekání na naši Divu líp utíkalo. Já, abych pravdu řekla, jsem viděla předskokany už od začátku, ale moc jsem si nevšímala toho, co hráli :-D:-D Akorát jsem si všimla, že se snaží publikum zapojit a rozproudit, což se jim podle mě povedlo! Za sebe mohu jen říct, že v porovnání s mně neznámým mnichovským předskokanem, který oslňujíc kytárkou skromně přehrál zřejmě celé své dosud nevydané album, si musím říct: zlatí Popcorn Drama :-D, aspoň způsobili trochu rambajs

Otázkou je, jestli byl na výběr předskokanů vůbec čas. Zní to sice krapet neprofesionálně, ale jestli opravdu původní předskokan onemocněl, potom asi nezbýval moc časový prostor pro výběr nového....a navíc na poslední chvíli se asi těžko shání někdo "kvalitní".

No dodat, proste SUPER.

To co predvedla pred par lety v Praze me naplnilo, ale letosni show tomu dodala takovou stavu, ze si to budu pamatovat stejne.

Jsem zvedavej na iconu popu Modannu co predvede za mesic v praze.

Predchozi SHOW Madonny byla nepopsatelna.

I kdyz s Anastaciou se to neda srovnavat... :-) Stacy umi zpivat, Madonna delat show, kterou nyni predvedla i Anastacia. :-D

Takze snad brzy bude nova deska a holka se nam vrati zpet do PRAHY.