"Z Prahy mám zážitků vždy plno," říká Anastacia

Ve čtvrtek před koncertem poskytla Anastacia rozhovor pro deník Metro, ve kterém prozradila několik velice zajímavých skutečností.

Uvádí, že si během své hudební kariéry prošla mnohými styly, ale nejvíc jí sedí rock. U své poslední desky "Heavy Rotation" změnila vydavatele a album dostalo r'n'b nádech, přičemž Anastacia není stoprocentně přesvědčená, že se podobným směrem bude chtít i nadále ubírat. Prozrazuje také, že v současné době chystá zcela nový projekt, na kterém se bude podílet celá řada pro mnohé nečekaných umělců. Za několik málo týdnů se můžeme přitom těšit již na první podobu připravovaného 'tajemství'.

Anastacia opět nezapřela svůj smysl pro humor a na otázku, jak se jí žije v Londýně, odpovídá: "Je tam mnoho ohromujících míst. Z ulic na vás dýchá historie. Navíc jsem tam nejvíc sexy ženská široko daleko."

Celý rozhovor naleznete v detailu článku.

Do Prahy jste přiletěla včera, ale byla jste unavena na prohlídku města. Podařilo se vám ji uskutečnit dnes?

Po příletu to bylo trošku hektické, takže nebyl čas. Navíc mám takové pravidlo, že v den koncertu nikam nechodím a zůstávám zavřená na hotelu. Snažím se tím neohrozit svůj hlas a načerpat dostatečnou energii, abych nezklamala své fanoušky, kdyby se náhodou něco přihodilo. Je to čistě moje volba, ale tahle práce to vyžaduje. Striktně odděluju svůj pracovní život a soukromý. Tedy teď jsem v práci, tak ji musím dělat na plno i za cenu různých ústupků.


Takže z města, ze zemí, kde zrovna koncertujete, nic nemáte?

Nedá se to tak říci. Zrovna z Prahy mám zážitků vždy plno. Naposledy jsem zde byla v zimě. Je to neskutečný rozdíl být zde v létě nebo v zimě. Před prvním koncertem jsem se dívala z okna hotelového pokoje jakoby na živý okouzlující starý plakát. Takový ten z třicátých let. Opakem to bylo dnes, kdy jsem se u okna zarazila a s úžasem dívala na Vltavu. Připadala jsem si jako v kýčovém filmu z hollywoodské dílny. Nemohla jsem se od okna odtrhnout. No prostě nádhera.


Na některých koncertech vystupujete s matkou, která s vámi dokonce zpívá. Kdy a proč vás tato myšlenka napadla?

Jistě víte, že jsem měla v minulosti řadu zdravotních problémů - v tu chvíli jsem si uvědomila, že bych měla trávit více času s mou rodinou. Původní myšlenka byla, jen aby se mnou máma objela část turné jako doprovod. Potom mě napadlo, že by bylo úžasné si s ní zazpívat, tak jsem ji poprosila, jestli by to se mnou nezkusila. Měla jsem velkou radost, když souhlasila.


Vztah mezi matkou a dcerou je přece jenom rozdílný než mezi hudebními kolegy. Nemluví vám matka někdy do vašeho vystoupení?

Mé matce je šedesát osm let a je velmi energická, ale do mého vystoupení mi nezasahuje. Jen možná tím, že je nevypočitatelná, samozřejmě v kladném slova smyslu. Nikdy nevím, čím mě na jevišti překvapí. Přesně proto jsem ji oslovila, aby na koncertech byla se mnou. Možná to bude znít trošku sobecky, ale právě tím si tvořím krásné vzpomínky na ni.


Hudbu už děláte bezmála deset let. Za tu dobu jste zkusila řadu hudebních stylů. Rockem počínaje, přes soul a taneční hudbu konče. Která muzika je vám vlastně nejblíže?

Moje první dvě desky byly značně podobné, třetí se lišila a poslední je jiná úplně. Tvrdím, že zkusit se má prostě všechno. Avšak s jistotou můžu říci, že mé duši je nejblíže rock. U vzniku poslední desky jsem změnila vydavatele a album dostalo značně RnB nádech. Nejsem stoprocentně přesvědčena, zdali se do RnB ještě někdy vrátím, ale zkusila jsem to. Tím, že dalo by se říci experimentuji se styly, se hodně hudebně učím. Rostu stále dál.


Necítíte nějaký deficit, že jste s muzikou začala relativně pozdě? Tedy po třiceti...

Naopak si myslím, že jsem na tom, když jsem začala až ve třiceti, vydělala. Tím chci říci, že jsem zažila ten opravd o v ý a normální život. Mnoho hudebníků se ocitne hned ze začátku ve velké mediální bublině. Nemají střízlivé srovnání s okolním světem. To je moje velká výhoda. Cítím se být normálním člověkem, jako jste vy, jako jsou moji posluchači.


Připravujete v současné době něco nového?

V současné době připravuji nový projekt. Bude na něm spolupracovat celá řada nových a pro mnohé nečekaných umělců. Za několik týdnů by měl mít projekt první podobu. Ale nebudu více prozrazovat.


Před několika lety jste se přestěhovala do Londýna. Jak se vám tam žije?

Do Evropy jsem se přestěhovala za manželem, který zde žije už řadu let. Miluju to město, je tam neustálý ruch, ale jiný než u nás ve Státech. Je tam mnoho ohromujících míst. Z ulic na vás dýchá historie. Navíc jsem tam nejvíc sexy ženská široko daleko (smích).


A co říkáte na anglickou, potažmo evropskou mentalitu?

Moc se mi líbí evropská historie a také tradice, která je tady na každém rohu. Mnoho Angličanů vlastní své domy již řadu generací a zná důkladně svůj původ a rod. Naše země tím, jak je mladá, nic takového nemá, aspoň ne v takové míře. Většina lidí ze Spojených států může říci: „Já jsem z Chicaga,“ a tím informace o nich končí.

zdroj: metro.cz

Komentáře k článku

Mám trošku dojem, že Anča jednou říka, že se jí nový styl líbí, podruhé si tím není zas až natolik jístá... Nicméně s tímto posledním resultem souhlasím! ROCK! vs. R'n'B! Co se týče novýho projektu s bandou nečekaných umělců - že by bylo na cestě CD s duetama? Za sebe říkám - proč ne. A hláška o "nejvíc sexy ženský v okolí" - bezprostřednost Stacey je opravdu skvělá! :D

Mně se taky zdá, že se ty její odpovědi dost mění. Ale pokud jde o ten styl příští desky, tak mi to ani moc netrápí. Pro mně je hlavně důležitý, aby nějaká deska vyšla. Sice mi u ní rock sedí víc, ale třeba když si vybavím The Way I See It, Defeated, Same Song, I Call It Love a You´ll Be Fine z poslední desky, tak to jsou všechno krásný věci a jsem moc rád, že je nahrála. A Heavy Rotation pro mě ani nebylo velkým zklamáním, jak se všude píše. Takže abych to shrnul, až zas něco vydá, tak si to určo koupim a najdu si tam svý "oblíbence":-)

Tak se nám zprávy opět vyjasnily! Podle informací serveru Deník.cz se Anastacia našla ve stylu hudby poslední desky. Nechala ale naději v dodatku: "Vyjadřuji svoje pocity podle toho, jak jde život. Uvidím, kam mě do příští desky dovede.". A život jde naštěstí pro nás dobrou cestou - určitě slyšíme rádi, že je rock Anastaciiným nejbližším stylem! No a snad tento vý(rock) bude mít i hodně společného s nadcházejícím projektem...

Souhlasím, Anastacii si tak vážím jako osobnosti, že asi i kdyby zpívala rap, tak si ho nakonec oblíbím kvůli jejímu hlasu a energičnosti, se kterou se do toho pustí :-D Nové CD s duety, to by nebylo ale vůůůbec špatné! Doufejme, že to klapne! A nebo kdyby chtěla natočit nějaký muzikál (abych se přiznala, muzikály nemám ráda, no ale kdyby byl se Stacy? ... :-D :-) )!!! Nemůžu se dočkat, až se dovíme víc ;-)

Ty rozporuplné odpovědi to je celá Stacy. Prostě odpovídá podle toho jak se cítí v tom okamžiku, kdy se jí ptají:-)Každopádně mi rozhodně nebude vadit když se obrátí směrem k původní tvotbě. SPROCK se mi od ní líbil nejvíc, i když by mi stačil jen soul a rock. Někde jsem četla že Anie zrovna d,vakrát nemiluje muzikály tak toho se od ní asi nedočkáme:-D

Co že to? Mamastacia a 68 let? Klobouk dolů, vypadá fakt úžasně!
Souhlasím s tím, že ať se Anička ubere jakoukoli cestou, bude stejně pořád nej a to i přesto, že troška dalšího rocku by neuškodila.

Jinak jsem tedy vážně natěšená co to bude za "překvapení" :-), duety by byly fajne.