Kdo je Dima Bilan?

Dima BilanZpěvák, jenž působí na ruské popové scéně skoro deset let, se dostal do povědomí široké veřejnosti po výhře v mezinárodní soutěži Eurovision song contest 2008.

Dima Bilan (vlastním jménem Viktor Nikolajevič Belan, které v roce 2008 vymazal a oficiálně nahradil svým pseudonymem) se narodil 24. prosince 1981 v Karačajevsko-Čerkeské autonomní republice a již od dětství se aktivně věnoval hudbě. Vystudoval operní zpěv a herectví, ale nejvíce ho to táhlo k popové muzice. Větší úspěchy na ruské popové scéně zaznamenal na festivalu v Jurmale (2003), kde skončil na čtvrtém místě.

Pokračování biografie, videoklipy a odkazy naleznete v detailu článku ».

Postupně si získával srdce mnohých fanoušků a hlavně fanynek a díky jejich hlasům byl v roce 2005 poprvé vyslán na Eurovision song contest, kde se umístil na druhém místě (Never let you go) a o tři roky později získal prvenství (Believe).

Dima Bilan nazpíval pět alb, která se prodávala s velkým úspěchem. Na posledním albu s názvem Believe (odkazuje na Eurovision song contest) spolupracovalo mnoho mezinárodně známých jmen jako Timbaland, Danja, Jim Beanz a Ryan Tedder z One Republic a bylo vydáno v ruské, anglické a španělské verzi.

Děkujeme našim speciálním česko-ruským dopisovatelkám! Tento článek pro Vás nachystaly "сёстры".

Oficiální stránky:Dima Bilan.ru (v anglické mutaci)

Mezi jeho nejznámější a nejhranější songy patří (uvádíme vždy ruskou verzi, ale je možné dohledat jejich mutace v angličtině a španělštině):

Я так люблю тебя (Já tě tak miluju)

Невозможное воэможно (Nemožné je možné) – tento klip natočil Dima na ulicích Prahy

Я Твой Номер Один (Jsem tvé číslo jedna)

всё в твоих руках (Vše ve tvých rukou) – bohužel k této písni není natočen oficiální ruský klip