Chaka Khan - císařovna ze vzdálené galaxie

Here Come The Girls - Bristol

Dnes vyšla jedna z prvních recenzí, která hodnotí projekt 'HCTG' - konkrétně koncert, který proběhl v Colston Hall (Bristol). Určitě budete souhlasit v tom, že některé závěry autora recenze (Stephen Dalton) mohou být až příliš ukvapené. Ale od toho přeci recenzenty máme - and that's why we love them! Alespoň Štěpa Dalton rozpoutá mezi námi vášnivou diskusi :D.

Tentokrát více než kdy jindy upozorňuji na to, že se jedná o volný překlad (autor článku si totiž doslova libuje v pojmech a přirovnáních, které nezná ani sebelepší anglický slovník). Každopádně doufáme, že vám překlad bude vhod.

První dekáda tohoto století je téměř za námi a hudební kritikové již sestavují ankety o nejlepší album desetiletí. V těch budeme opět nuceni přiklonit se na jednu ze stran. Ať už to bude hlas pro skupinu Fleet Foxes či Arcade Fire nebo naopak upřednostníme starý dobrý pop Duffy nebo Robbieho, jedno je jisté - ty nejlepší hity, které zazněly v podání Lulu, Chaky Khan a Anastacie v Collston Hall v Bristolu, oba tábory hravě usmíří. Dvouhodinová podívaná v podání jukebox-tria je nabitá kultovními hity, správnou dávkou ženskosti a říznými komentáři.

Celá recenze v detailu článku.

Hudba běží ze záznamu a není těžké odhadnout, jakým směrem se bude další song ubírat. Od šedesátých let po současnost, přes pop, disco, rock nebo R&B - to všechno se spojuje ve skvělou atmosféru všude kolem. Máme tak možnost užít si 'I’m Every Woman' nebo 'Lady Marmalade', 'I Will Survive' či 'Angels'. Snad jediné, co by někomu mohlo chybět, je nějaký hudební kousek od skupiny Abba, případně skupiny Fleet Foxes.

Ať už repertoár známe nebo ne, jen těžko bychom se někde dočkali tak vzrušující podívané, nezapomenutelných evergreenů v podání skvělého interpreta - v tomto případě tří vynikajících zpěvaček. Lulu je schopná i v 61 letech svým řízným chraplákem bez problémů dosáhnout nejvyšších pater glasgowských paneláků, smyslný hlas Chaky Khan (56) vaše uši ponoří do teplé lázně. Co se hlasových dispozic týče, je Anastacia (41) nejméně výrazným článkem tria, ale stejně má její hudební projev vysokou úroveň.

Show Here Come the Girls je doplněna šesticí mladých tanečníků a video-efekty, což ve výsledku působí jako kombinace rozvernosti a varietního vystoupení ve starém stylu. To nejlepší, čeho jsme se dočkali, byla sólová vystoupení - například hit roku 1964 Shout, pod kterým je podepsaná právě Lulu. Naopak nejslabším číslem bylo retro soul-disco medley, které vyznělo poměrně neohrabaně. Přeci nebudeme někomu holdovat za to, že vtěstná legendární songy do 30-ti sekundových ústřižků jako znělku rádiové stanice.

Vzhledem k tomu, že se celý večer nesl v duchu Gok Wanovy myšlenky 'probudit v sobě bohyni', nebyla obměna kostýmů nijak pestrá. Během první hodiny zůstaly všechny tři zpěvačky v černých kostýmech a po této stránce příliš nezaujaly. Druhá polovina show se však nesla v disco stylu plném třpytek a jiskření. Chaka triumfovala svým majestátním kostýmem 'bojovné panovnice' ze vzdálené galaxie, kde jako císařovna vládne pevnou rukou. (pozn. tak tohle mě opravdu pobavilo)

Pompézní, ale ne kýčovité, vzrušující, ale bez známek lacinosti - show je opravdu zábavná, živá a působivá. Je ovšem nutné přiznat, že po dvou hodinách nepolevující zábavy působí spíše než uvolněným dojmem jako přítěž. Oceněno třemi hvězdičkami z pěti možných.

zdroj: TimesOnline.co.uk

Komentáře k článku

No tak jestli Lulu kterou není ani pořadně slyšet,a pištíci Chaka,mají lepší hlasové dyspozice než Anastacia, tak já jsem asi Best of.Nechápu čím autor recenze poslouchá,asi zadkem....

Můj názor je podobnej, jenom si musíme uvědomit, že kvalita nahrávky může být matoucí. Četl jsem i jiný recenze, kde zase označili za 'nejslabší' článek Chaku. Zato Lulu všichni recenzenti považujou za jedničku. Nejspíš to hodnotí podle reakcí publika (to jsou prý z 90 % ženy středního věku). Takže když Lulu naběhne se svým 'Shout', přirovnal bych to k nějaké legendě české scény (někteří by ani nepřiznali, že se jim hudba líbí, ale jakmile by pustili dobrej song od Gotta a spol., všechny to nakopne, i když to většina bere jako recesi).

Ja mam podobný názor podle me anastacia ma z nih nejzajmavější hlas...Lulu je taky dobra ale myslis si ze anča je z nich nej..Ale CHaka se mi nelibi prijde mi ze furt ječí..ale jinak skoda ze to neni evropsky turne urcite bych se zasla podivat

Pravou tvář turné ukáže nejspíš až DVD (pokud se teda člověk nerozhodne ještě předtím vyrazit na některý z koncertu live). Záznamy na YouTube můžou být opravdu matoucí a např. hudební podkres kolikrát není slyšet vůbec a rozeznat tak, který song holky zpívají je někdy obtíž. Navíc jinak se díváme na popularitu Lulu, resp. Chaky my v ČR (popř. naše generace) a jinak Britové (potažmo starší ročníky)... Nicméně "Angels" rulezzz :)