ANASTACIA: "Ráda bych viděla svoji zemi v lepší situaci"

Narazil jsem na starší rozhovor s Anastacií pro český deník Právo, z října 2008. I když to není novinka v pravém slova smyslu, obsah článku se mi líbil. Tak, prosím...:-)

Před třemi lety jste řekla, že toužíte nahrát duet se Stevenem Tylerem z Aerosmith. Existuje ještě ta touha?

Ano, stále bych naše hlasy ráda slyšela vedle sebe. Ale jak roky plynou, říkám si, že to možná není třeba. Ne proto, že bychom byli starší. Slyšela jsem s ním zpívat Christinu Aguileru a myslím, že to bylo úžasné. Současně to ukojilo mou fantazii o tom slyšet s ním někoho, kdo má úžasný hlas. Říkám si, že když už to udělala ona, já nemusím.

Své dosud poslední studiové album Anastacia jste vydala v roce 2004. Jsou čtyři roky ideální doba na to, aby vznikly nové silné písničky?

Po vydání alba jsme byli na světovém turné, takže jsem byla zaneprázdněná skoro do roku 2006. Potom jsem potřebovala nepsat písně, nevěnovat se propagaci desky, nezpívat, jenom odpočívat. Teprve posléze jsem se začala znovu zabývat prací, a to hezky od podlahy. Měnila jsem management i nahrávací společnost. Teprve pak jsem mohla začít znovu uvažovat o psaní písniček.

Proč se nová deska jmenuje Heavy Rotation (Těžká rotace)?

Je to věta, kterou hodně používají dýdžejové. Pro mne znamená, že život může být těžký, ale stále se otáčí a mění v něco jiného. Zdálo se to jako perfektní.

Singlem z alba je písnička I Can Feel You, kterou s vámi složil producent Ne-Yo, velká osobnost hudební scény. Jaký byl jeho přínos?

Zamilovala jsem si ho. Když jsme ho požádali, aby pro mne napsal nějaké písně, byl nadšený a souhlasil. Prý má rád můj hlas. Hned se začal vyptávat na můj život, to aby mohl napsat něco, co bych třeba napsala já. Myslím, že atmosféru mých písní zachytil. Jen ji trochu nadopoval veselou náladou a pocity. Perfektně vyjádřil, co jsem tou dobou cítila. Když jsem jeho písničky slyšela, byla jsem absolutně přesvědčená, že je musím zpívat.

Podle textu písně In Summer (V létě) to vypadá, že nemáte ráda podzim. Nechtěla jste desku vydat v létě?

Snažila jsem se v té písni metaforicky vyjádřit lásku. V létě jsou dlouhé slunečné dny plné radosti a nevinných letních lásek. Když léto skončí, musí jít všichni do práce nebo školy, nemají tolik času chodit ven a užívat si. Tohle byly pocity, o kterých jsem psala. Není to doslovně o tom, že bych nenáviděla podzim. Sice obvykle přináší trochu smutnější pocity než léto, ale já jsem teď v dobrém rozpoložení. V září jsem měla narozeniny, jsem podzimní dítě. Miluju, když se zbarvuje listí, cítím se tou dobou dobře.

Říká se o vás, že jste "bílá dívka s černým hlasem". Lichotí vám to?

Je to samozřejmě skvělé. Porovnávají mě s lidmi jako Aretha Franklin nebo Tina Turner. Jsem tím polichocena!, protože to jsou jedny z nejlepších hlasů naší doby. Je to kompliment, který mě hřeje u srdce a vykouzlí u mne úsměv. Doufám jen, že to Aretha nebo Tina necítí jako nerespekt.

Co byste si přála na světě změnit?

Ráda bych viděla svoji zemi v lepší situaci. Chtěla bych, aby byla opět vnímána pozitivně, aby měla silnějšího prezidenta a ekonomiku. Všichni by se tak mohli mít lépe.

Silnějším prezidentem myslíte Obamu?

Ano, jsem pro Obamu. Dokonce už jsem mu poslala svůj hlas. Protože v době voleb nebudu v Americe, měla jsem již možnost hlasovat. Já a má sestra máme odhlasováno.

zdroj: Právo

Komentáře k článku

Přidal Návštěvník (neověřeno) dne 10/02/2009

Trvalý odkaz

S prezidentem se strefila tak ted jeste doufejme, ze se opravdu budeme mit vsichni jednou lip.Jinak nejakej duetik by bodl!Taky si myslim,ze by ji to hodne pomohlo jako dobry promo (pokud by natocila song s nejakou popularni star).