Anastacia :: Biografie

Anastacia
Jméno: Anastacia Lyn Newkirk

Přezdívka: Stacey, Stage, Ana

Datum narození: 17. září 1968

Svátek: 30. duben

Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Výška: 1,57 m

Váha: 53 kg

Barva vlasů: blond

Barva očí: hněda

Rodiče: matka - herečka z muzikálových divadel na Broadwayi - Diane Hurley a otec - zpěvák - Robert Newkirk

Poznávací znamení: v minulosti brýle, "černošský" hlas, tetování (Ankh - egyptský symbol věčného života, rovněž představující dokonalého člověka, umístěný uprostřed slunce a slovo "Forever" vytetované mezi lopatkami)

Sourozenci: mladší bratr Brian a starší sestra Shawn

Oblíbený nápoj: červené víno, Bailey's, Sambuca

Oblíbené jídlo: asijská kuchyně

Oblíbený film: Pretty Woman

Oblíbené televizní seriály: CSI: Miami (Kriminálka Miami), 24 (24 hodin), Alias, Will & Grace

Oblíbená zvířata: psi, motýli

Kariéra: Po rozvodu rodičů se přestěhovala se svoji matkou do New Yorku, kde vyrůstala společně se svými sourozenci. Ve čtrnácti letech začala navštěvovat Professional Children's School na Manhattanu. Se showbyznsem se setkává poprvé jako tanečnice v jednom newyorském klubu. Láska k houseu a dalším formám rytmické hudby přivádí Anastacii o několik let později do pořadu Club MTV. Rok 1999 přináší jednatřicetileté zpěvačce první úspěch. Stává se finalistkou pěvecké soutěže The Cut, v níž hledá MTV nové talenty. I přesto, že soutěž nakonec nevyhrála, nezůstala zapomenuta - ba naopak. Zanedlouho podepisuje smlouvu se Sony Music a v červenci roku 2000 vychází její debutové album 'Not That Kind'. Hitparády láme se singlem 'I'm Outta Love'.

Album vynáší Anastacii čím dál tím větší popularitu, a to především na půdě Evropy. Rázem se zařazuje mezi hudební elitu světa. Svůj velký úspěch potvrzuje v roce 2002, kdy vydává své druhé album 'Freak Of Nature'. Píše se leden roku 2003 - Anastacia přichází s šokující zprávou. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu prsu. I přesto, že se vzdává po čas léčby veškerých pěveckých aktivit, již v únoru vystupuje na uzavřeném představení v NY pro muzikál Chicago ('Love Is A Crime').

Již na konci roku 2003 se zavírá do nahrávacího studia. Výsledkem její práce je v pořadí třetí album nazvané jednoduše 'Anastacia'. Právě toto album je mnohými považováno za vrchol její dosavadní kariéry. Z textů lze vycítit autorčiny životní zkušenosti i otevřené city. Album je neseno v rockovém stylu (což deklarují např. skladby 'Time', 'I Do' nebo 'Rearview') - nechybí ovšem ani citové skladby ('Left Outside Alone', 'Heavy On My Heart', 'Welcome To My Truth'). Sama Anastacia říká, že album 'Anastacia' je určeno jen a jen pro její fanoušky. Chtěla se s nimi tímto podělit o své pocity.

Koncem roku 2005 vychází první výběrové album pod názvem "Pieces Of A Dream', na kterém se objevuje také pět novinkových skladeb. Stejnojmenná 'Pieces Of A Dream', 'In Your Eyes', 'Club Megamix' a dva duety. Prvním z nich je italsko-americký 'I Belong To You (Il Ritmo Della Passione)', který si zazpívala s Erosem Ramazzottim a druhý 'Everything Burns' s frontmanem skupiny Evanescence Benem Moodym (skladba byla použita jako soundtrack k filmu 'Fantastic Four').

21. dubem roku 2007 se stává asi jejím nejšťastnějším. Anastacia Lyn Newkirk se provdává za svého dlouholetého bodyguarda Wayna Newtona. Zanedlouho po nádherných líbánkách strávených na prosluněném Mauriciu oznamuje Anastacia světu hudebních fanoušků, že do konce roku chystá připravit nové CD. Jaro 2008 ukáže, jaká překvapení v sobě tato velká zpěvačka ještě skrývá. Zároveň se sňatkem Anastacia oznámila ukončení spolupráce s vydavatelstvím Sony BMG.

Na podzim roku 2008 vychází v pořadí čtvrtá studiová deska s názvem Heavy Rotation. Pilotní singl "I Can Feel You", pod který se podepsal sám velký Ne-Yo se ovšem moc neujal a kritikou byl přijat chladně. To také rozhodlo o předčasném ukončení proma desky ze strany vydavatelství Universal.

V červnu 2009 vypukla koncertní šňůra Heavy Rotation Tour, v rámci níž Anastacia navštívila větší část Evropy (16. 7. dokonce i Prahu). V prosinci 2009 se Anastacia podílela na speciálním projektu s názvem "Here Come The Girls". Společně se zpěvačkami Chakou Khan a Lulu vytvořily trio, které během měsíce navštívilo větší města po Velké Británii. V prosinci dokonce toto trio dostalo šanci vystoupit na výročním Royal Variety a se společnou písní "Relight My Fire" otevřely koncertní večer pro britskou královnu Alžbětu II.

Rok 2010 byl ve znamení velkých změn. Anastacia se v dubnu rozvádí se svým manželem Waynem Newtonem a oznamuje, že odchází rovněž od nahrávací společnosti Universal. Na povrch se dostaly také informace o přípravě nového alba, které Anastacia potvrdila.

V červnu Anastacia představila v Moskvě novou píseň, kterou nazpívala s ruskou popovou megastar Dimou Bilanem - "Safety".
Naopak v červenci 2010 si Anastacia od zpívání odpočala a stala se porotkyní v jedinečné britské talentové soutěži "Don't Stop Believing", ve které soutěžily pěvecké sbory a skupiny.

Závěr roku 2010 patřil druhému ročníku show "Here Come The Girls", a to opět ve Velké Británii. Trio Anastacia, Heather Small a Lulu opět dokázaly, že zpěv a sex-appeal je jejich nejsilnější zbraní a dokázali tak vyprodat 25 show. Tentokrát tri zpěvaček doprovodila i živá kapela.

Rok 2011 je ve znamení velkých a očekávaných projektů.

V lednu Anastacia spojila síly s veleúspěšnou vlámskou zpěvačkou Natalií Druyts v show s názvem Natalia meets Anastacia. Z původních dvou plánovaných koncertů se jich uskutečnilo sedm a prodalo se neuvěřitelných 90.000 lístků! Projekt Natalia meets Anastacia se tak zařadil mezi kladně oceňované hudební show. Bohužel, DVD se nedočkáme. Důvody jsou různé - zdroje blízké Natalii tvrdí, že Sony BMG nedovolí vydat Anastacii žádné nové DVD (Natalia je právě u vydavatelství Sony), naopak sama Anastacia říká, že je to od počátku záměr.

V únoru 2011 doslova šokovala všechny středoevropské fanoušky, když se z čista jasna objevila v Praze na soukromé akci pořádanou automobilkou ŠKODA AUTO. Dle oficiálních informací se Anastacia pravděpodobne stane novou tváří této značky a pomůže tak značce dál expandovat. Společně s ní na akci vystoupil také světoznámý DJ Tiësto.

Během léta 2011 se všichni fanoušci Anastacie dočkají prvního filmu, ve kterém se objeví sama zpěvačka. Film s názvem "All You Can Dream" je téměř pohádkovým příběhem o dívce, která bojuje sama se sebou. Trpí nadváhou, ale v hrdle se jí skrývá úžasný hlas. Rozhodne se všem dokázat, že se z ní může stát slavná zpěvačka a začně také bojovat se svojí váhou. Ve všem jí pomahá její imaginární přítelkyně, nebo duch strážný... ANASTACIA!

Největší očekávání však vzbuzuje fakt, že na přelomu roku 2011/2012 má vyjít pátá studiová deska. Sama zpěvačka uvedla, že se vrátí ke svému soul-pop-rockovému stylu, se kterým si získala největší část svých fanoušků.

Mimo to v roce 2011 Anastacia uvede na trh svou novou vlasovou kosmetiku, nový parfém a chtěla by vytvořit pánskou módní kolekci.