"Prevence, která zachrání život"

Anastacia SplendidSiteÚnorové číslo časopisu 'Šťastný JIM' přineslo v rubrice 'zdraví' článek s názvem "Prevence, která zachrání život". Jak již samotný titulek napovídá, Vladimír Iliev (autor článku) píše o rakovině prsu, která postihuje stále větší počet žen ve středním věku. Pokud se však na ni přijde včas, je v devadesáti procentech případů vyléčitelná.

Mezi "bojovnicemi" je kromě Anastacii i Sheryl Crow (po dvouletém boji s rakovinou se vrátila na jeviště s albem Detours), Kylie Minogue a Christina Applegate.

Anastacia s nemocí bojovala od roku 2003 a jen co se po sedmihodinové operaci a dvouleté léčbě rakoviny zbavila, objevili jí lékaři srdeční vadu. Sama je přesvědčená, že tímto typem nádoru trpí častěji ženy, které nikdy nebyly těhotné a po přirozeném porodu nekojily. Ale navzdory tomu žádné vlastní děti nechce.

Světové celebrity válčí s rakovinou stejně těžce jako jejich fanoušci. Například herečka Christina Applegate (37) proslavená seriálem Ženatý se závazky, jako drzá Kelly Bundová alias Melounek, musela kvůli této nemoci podstoupit amputaci obou ňader, mastektomii. Podobně onemocněla i zpěvačka Sheryl Crow (47). Další hvězdou, která se musela podrobit chirurgickému odstranění prsního nádoru, je australská zpěvačka Kylie Minogue (40). Dokonce i herečka Renée Zellweger (39) si v roce 1996 nahmatala podezřelé bulky, naštěstí nebyly zhoubné.
zobrazit scanzobrazit scan

scan #1 scan #2