Jak to vidím já: meet&greet (3. část)

Dostává se k vám třetí a poslední pokračování miniseriálu o našem meet&greet v rámci pražského koncertu. Doufám, že se alespoň takto zprostředkovaně na chvíli ocitnete s námi v jedné místnosti s výjimečnou zpěvačkou a osobností, jakou Anastacia bez nejmenších pochyb je.

[ přečíst 1. část | přečíst 2. část ]

MEET&GREET - ČÁST TŘETÍ

Stáli jsme v místnosti, která vzdáleně připomínala VIP salónek. Přestavěná 'mini-tělocvična' zahalená v rouchu líbivého modrého sametu se však na krátkou dobu stala oním místem, kde jsme se měli tváří v tvář setkat s Anastacií. Vše probíhalo podle instrukcí. My seřazení v řadě vedle sebe, před námi paravan dělící místnost na dvě části. Slyšíme zpěvaččin hurónský smích, cvakání fotoaparátu a upřímné "thank you". Opakování se zdá být matkou moudrosti, proto jsme nuceni si znovu vyslechnout 'pravidla hry'. Žádné vlastní fotky, dárky až nakonec, jeden předmět na podepsání... (kontrolujeme CD, jestli jsme vytáhli vypálené kopie, které nám dělaly společnost při cestě v autě :) ). Netrvalo dlouho a zpoza paravanu vykoukla Anastaciina hlava. Udělala na nás pár 'opiček' a s pozdravem "Hi!" a úsměvem vycupitala směrem k nám. Sympatická a hezká jako na fotkách, pro nás však o to krásnější, že byla na dosah ruky.

První byl na řadě Peťan. K podpisu si hrdě nesl svůj výtvor, jenž během koncertu (jak v Mnichově, tak později večer v Praze) pronikavě zářil arénou. (Anastaciin zvednutý palec, který můžete vidět na prvním videu z Tesly při "One Day In Your Life", patří právě jemu.) Zeptal se, jestli si zpěvačka pamatuje zářící ankh z mnichovského koncertu, a Anastacia ani chvíli neváhala. Hned se rozzářila, rozesmála a nechala si handmade předvést v plné parádě. Fixkou vykroužila smajlíka 'kuřete' a podpis 'Anastacia'. Při vypisování věnování si přeříkavala jméno uvedené na papírku, přičemž dala větší důraz (než by měla) na poslední písmeno - "R". Typické anglické "R". Sama se rozesmála a začala opakovat. "Pítrrrrrrrr." Tak jsem se přidal: It's like a Heavy Rrrrrrotaion.. Přítomný fotograf nezahálel, využil uvolněné atmosféry, nedbal veškerých rad (ku naší radosti a spokojenosti) a poprosil o fotku. Peťan se dlouze nerozmýšlel, přimáčkl se k Anastacii a blesk zasvištěl místností. Jednou, podruhé. My Češi se zkrátka nedáme! Nyní jsme již věděli, že každý bude mít svojí vlastní fotku po boku úžasné Anči i navzdory jasně daným pravidlům M&G :)

Bodyguard netrpělivě začal řešit vzniklou situaci a vyzýval dalšího k podpisu. Vykročil jsem z řady, vmáčkl cédéčko k podpisu, Anastacia při vypisování "To Martin Anastacia" přemumlala moje jméno, namalovala 'kuře' a znovu se ozvalo: A photo.... Chytil jsem Anču kolem ramen, přikrčil se, abychom se do záběru vešli oba, a už cvakala spoušť. Jedna fotka, druhá fotka - bude aspoň s čím se chlubit, říkal jsem si :) Na prominentním místě mě střídala Marci. Cédéčko k podpisu, společná fotka.

Přišla řada na Petiiika. V ruce žmoulal propocený papírek se svým jménem a booklet singlu "I Can Feel You". Věděl jsem, že se mu v tu chvíli plní velký sen. "Nice to meet you. Hi!" Fotograf nebral v potaz rozezlený výraz (spíš profesionální póza) přihlížející ostrahy a připsal na paměťovou kartu další dva snímky. Anastacia směle pokračovala v autogramiádě a s přebalem podávala nazpět Peťovi i fixu. Nejdříve se jí statečně ujal, nicméně po chvíli ji stejně statečně podával Anastacii zpátky. (Není pochyb, že by se takto lehce nabytá fixa stala váženým a cenným artiklem :) )

Peťana střídala poslední členka naší 'pjetky' - Lenča. (Autorka fotek k článku Čeští fandové v Mnichově.) K podpisu si nesla fotku, která byla pořízena v německém Mnichově. Na záběru byla Anastacia nastupující do auta, kdy v odlesku nablýskaného okénka byla zachycená patrná silueta naší české fanynky. Lenka neváhala Anču na tento detail i původ fotky upozornit. Anastacia hned povedený záběr začala rozebírat se svojí sestrou Shawn, která celému meet&greet přihlížela. Z našich řad padaly nejrůznější postřehy, a ač se může zdát, že nebyl důvod, téměř stále jsme se něčemu smáli. "One more photo, please.". I Lenča bude mít svůj záběr do sbírky...

Následoval prostor pro pětici z českého a slovenského fanclubu. Poté měl přijít čas předání darů.

Petiiik vykročil z řady a hrdě se vydal předat "First Aid Czech Flag Bag" (z kterého kupodivu ještě stále neprokapávala čokoláda rozteklých Snickersek a tyčinek Milky Way) :) "Anastacia, you know that we are your underground army," uvozuje Peťa svojí řeč a my se začínáme opět smát (někteří z nás o něco bouřlivěji), "and we have a gift for you. This is a FIRST AID CZECH FLAG BAG and inside are things that you like. Doritos, Snickers,..." a následoval výčet obsahu 'nacionálního pytle'. Druhý Peťan - člen naší výpravy (APositively) doplnil kompletní původ daru. Upozornil na fakt, že se jedná o ruční práci a s nadsázkou dodal, že obsah by měl zpěvačce zajistit pohodlný pobyt v Praze :) Nejprve se zdálo, že se Anastacia s darem stoprocentně nesžila, ale když jsme dodali, že jeho ústředním motivem je česká vlajka, bylo nešťastnému osudu 'pytle' zažehnáno. Anastacia se rozzářila a začala dárkem pohupovat ze strany na stranu. Peťa (APositively - vidím, že lepší označení, a to např. římskými čísly, jsem měl zavést již na začátku) chtěl naznačit, aby si Anča pověsila za šňůrku dárek na loket a měla z něj tak kabelku. Hranou pravé dlaně si bouchal do levého lokte natažené ruky, kterou zohlou vymršťoval směrem nahoru. Sekvence pohybů mi začala nápadně připomínat jedno (ne příliš zdvořilé) gesto, proto jsem se rozhodl raději pro slovní vyjádření: "Stacey, it's your new..." a skončil jsem u slova "kabelka" :) Naštěstí pohotově zareagovala - jako správná ženská - Marci a nahodila mi "handbag". S kompletním slovníkem jsem tak mohl dokončit větu: "Stacey, it's your new handbag." Anastacia, nedbaje Peťových gest, ihned zareagovala, nahodila pytel na ruku místo svého Vuittona a začala předvádět nejrůznější pózy. (Škoda, že baterie ve fotoaparátu nevydržely o něco déle. Mohli jsme mít zvěčněné i tyto okamžiky.)

Český a slovenský fanclub nezahálel a předával svoje dárky. My si mezitím užívali poslední nezapomenutelné chvíle v přítomnosti jedinečné, charismatické a přitom naprosto 'obyčejné' osoby. (Jestliže tedy někdo plácne ve spojení s Anastacií slovo "hvězdné manýry", může to být pouze člověk, který ji viděl na obrázku, popř. v televizi, ale rozhodně neměl tu čest se s ní setkat osobně!) Meet&greet, které nakonec trvalo více jak 15 minut, se neúprosně chýlí ke konci. Otevírají se dveře, kterými jsme před čtvrt hodinou v očekávání vstupovali, Anastacia nám mává na rozloučenou. Vydáváme se k odchodu. Opět stojíme v chodbě Tesla Arény. Znovu sami. Tentokrát měl již každý v ruce podepsané cédéčko, fotku. Ovšem odnášel si s sebou také to nejcennější, a to nezapomenutelný zážitek z jedinečného setkání, o který nemůžete přijít a bude si jej pamatovat napořád.

Za osvěžení vzpomínek opět patří díky PK!

Komentáře k článku

„Já tam byla, jedla, víno pila… Nevěsta jak z růže květ a ženich, jak by smet. Zazvonil zvonec a pohádky je konec…" Ale stálo to opravdu za to a pohádka to nebyla!!! A díky moc Mattovi, že nejen vám, fanouškům - čtenářům, ale také nám, sklerotickým aktérům, celou výjimečnou akci prostřednictvím M&G seriálu připomněl!

Jéžíš...tak trošku vám závidím. Taky bych chtěla. Máte vážně štěstí. Na konzertě jsem samozřejmě byla, to jsem si nemohla nechat ujít, a souhlasím, je to "obyčejný člověk". Žádné manýry, žádná povýšenost. To je vidět na první pohled i podle toho, jak se s námi bavila.